Zpravodajství / ARCHÍV

Nový jízdní řád 2023 v Libereckém kraji
V neděli 11. prosince 2022 začne na železnici platit nový jízdní řád. Na základě požadavku objednatelů dopravy dojde ke změně dopravců na lince L2 Liberec – Česká Lípa – Děčín, kterou nově zajistí společnost Die Länderbahn. Rozsah regionální dopravy na ostatních linkách provozovaných Českými drahami zůstane na úrovni současného grafikonu.
Do České republiky se po téměř pěti letech vrátil africký mor prasat
V České republice byl po téměř pěti letech od posledního případu potvrzen africký mor prasat (AMP). Vyšetření ve Státním veterinárním ústavu Praha dnes potvrdilo nákazu u uhynulého selete prasete divokého nalezeného v Jindřichovicích pod Smrkem na Frýdlantsku v Libereckém kraji.
Ptačí chřipka je v Evropě na podzim na vzestupu
Státní veterinární správa upozorňuje, že v podzimních měsících každoročně výrazně roste riziko šíření ptačí chřipky. Růst rizika souvisí s migrací volně žijících stěhovavých ptáků.
Zachrání i půlkilová miminka - Neonatologie slaví světový den
Každý rok spatří světlo světa 15 milionů předčasně narozených dětí, až 8500 z nich se narodí v České republice. Pro jejich spokojenost a zdravý vývoj je zcela zásadní blízkost a dotek rodičů.
Noc divadel si užijí v Naivním divadle děti i dospělí
Na Noc divadel, která se uskuteční po celé České republice i v řadě evropských zemí v sobotu 19. listopadu, si liberecké Naivní divadlo připravilo rozmanitý program určený divákům napříč všemi věkovými kategoriemi.
Lidl opět podpoří těžce nemocné děti. Začíná 12. ročník sbírky Srdce dětem
Ve všech prodejnách Lidl začal už 12. ročník jedné z největších veřejných sbírek Srdce dětem. Sbírka potrvá až do neděle 13. listopadu a jejím hlavním cílem je pomoci těžce nemocným dětem a jejich rodinám.
Zahraniční dopravní experti podpořili český návrh řidičáku na zkoušku a možnost pro mladé řidiče, řídit od 17 let s doprovodem
Řidičský průkaz na zkoušku pro začínající řidiče, řízení s doprovodem od 17 let, preventivní kampaně cílené především na mladé muže a důraz na rozpoznání rizika a řešení krizových situací v autoškole jsou opatření, která mají pozitivní efekt na snížení nehodovosti začínajících řidičů.
Liberecký kraj má novou Babičku roku
Hana Marková je vítězkou soutěže Babička Libereckého kraje. Vyhlášení klání se konalo v Experimentálním studiu Kulturního a společenského centra Lidové sady Liberec.
Hurá do žulového lomu! Mattoni Liberec Nature Run je trailový závod, který láká na krásy Jizerských hor
Výzva překonání žulového lomu je po roce opět tu! Tisíce běžců vyrazí do prudkého kopce, kde značná část bude ráda, když ho vyjde. A poté lesem až k Bedřichovské přehradě.
Houbařením za čistší přírodu: Češi v lese hledají i nepořádek
Češi jsou vášniví houbaři a naše posedlost sběrem hub nepřestává udivovat především zahraniční návštěvníky. Spolu s tím, jak roste množství hříbků, které každoročně přineseme domů, se ale zlepšuje i náš přístup k nepořádku v lese.
4 5 6 7 8 9 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Historie

12. května 1743

byla Marie Terezie v Praze korunována českou královnou, tzv. korunovace na usmířenou.

Kultura

12. května 1883

bylo v bývalém kavárenském pavilónu v poříčském parku otevřeno Muzeum hlavního města Prahy.

Doprava

12. května 1902

byl v Mariánských Lázních zahájen provoz elektrické tramvaje.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí