Zpravodajství

Mladí sportovci se z Libereckého kraje chystají na olympiádu dětí a mládeže
Liberecký kraj
Hry X. zimní olympiády dětí a mládeže 2023 se blíží. Od 22. do 26. ledna se uskuteční v Královehradeckém kraji. Svoji výpravu na hry vysílá také Liberecký kraj.
Nestíháte přijet včas k volbám? O voličský průkaz pro první kolo můžete online žádat do 6. ledna
Plánujete při lednových volbách prezidenta republiky volit mimo své trvalé bydliště? Jde to s pomocí voličského průkazu. Ten teď získáte jednodušeji než dřív.
Hasiči radí: Vánoční desatero aneb Jak se vyvarovat požáru
Sváteční týden začal a s ním spousta shonu, ale také příjemných vánočních aktivit, jako je zdobení vánočního stromečku, zapalování prskavek nebo svíček.
Státní veterinární správa z důvodů šíření ptačí chřipky zakazuje venkovní chov drůbeže
Státní veterinární správa z důvodu přibývajících ohnisek vysoce patogenní ptačí chřipky v České republice vyhlašuje mimořádná veterinární opatření s celostátní působností. Všem chovatelům drůbeže s výjimkou běžců a holubů od zítřejšího dne zakazuje chovat drůbež pod širým nebem a nařizuje umístit chované ptáky do budov v hospodářství.
Městu Liberec se v příštím roce výrazně zvýší náklady na likvidaci a svoz odpadů
Liberec
Město Liberec v příštím roce bude muset zaplatit výrazně více za likvidaci a svoz komunálního odpadu, než doposud. Důvodem je především růst inflace a vyšší ceny energií.
Nový jízdní řád 2023 v Libereckém kraji
Liberecký kraj
V neděli 11. prosince 2022 začne na železnici platit nový jízdní řád. Na základě požadavku objednatelů dopravy dojde ke změně dopravců na lince L2 Liberec – Česká Lípa – Děčín, kterou nově zajistí společnost Die Länderbahn. Rozsah regionální dopravy na ostatních linkách provozovaných Českými drahami zůstane na úrovni současného grafikonu.
Do České republiky se po téměř pěti letech vrátil africký mor prasat
Liberecký kraj
V České republice byl po téměř pěti letech od posledního případu potvrzen africký mor prasat (AMP). Vyšetření ve Státním veterinárním ústavu Praha dnes potvrdilo nákazu u uhynulého selete prasete divokého nalezeného v Jindřichovicích pod Smrkem na Frýdlantsku v Libereckém kraji.
Ptačí chřipka je v Evropě na podzim na vzestupu
Státní veterinární správa upozorňuje, že v podzimních měsících každoročně výrazně roste riziko šíření ptačí chřipky. Růst rizika souvisí s migrací volně žijících stěhovavých ptáků.
Zachrání i půlkilová miminka - Neonatologie slaví světový den
Každý rok spatří světlo světa 15 milionů předčasně narozených dětí, až 8500 z nich se narodí v České republice. Pro jejich spokojenost a zdravý vývoj je zcela zásadní blízkost a dotek rodičů.
Noc divadel si užijí v Naivním divadle děti i dospělí
Liberec
Na Noc divadel, která se uskuteční po celé České republice i v řadě evropských zemí v sobotu 19. listopadu, si liberecké Naivní divadlo připravilo rozmanitý program určený divákům napříč všemi věkovými kategoriemi.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

HISTORIE

27. ledna 1945

byl osvobozen koncentrační tábor v Osvětimi.

VESMÍR

27. ledna 1967

vypukl během simulovaného odpočítávání na kosmické lodi Apollo 1 požár, při kterém uhořeli 3 astronauté.