Zpravodajství

Vánoční desatero aneb Jak se vyvarovat požáru
Vánoční shon začal a s ním spousta úkolů a starostí, ale také příjemných svátečních aktivit, jako je pečení, zdobení vánočního stromečku, zapalování prskavek nebo adventních svíček.
Zimní Srdíčkové dny
Tradiční zimní Srdíčkové dny začínají v pondělí 4. prosince a končí v pátek 8. prosince. Tuto tradiční sbírku pořádá o.p.s. Život dětem na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi již od roku 2000.
Lvíček po rekonstrukci přijme víc dětí
Liberec
Město Liberec zmodernizovalo další školní objekt. Rekonstrukcí budovy se navýšila kapacita počtu dětí pro předškolní vzdělávání, zajištěn je bezbariérový přístup a celkově se zlepšil současný stav objektu. Celková kapacita mateřské školy se navýšila z 84 na 132 míst. Jde o mateřskou školu Lvíček, dříve Malínek, v Kaplického ulici v Doubí.
O dny otevřených dveří na SŠ je enormní zájem. Čeho si všímat a na co se ptát?
Na středních školách začínají dny otevřených dveří. Jde o hlavní událost, podle které si uchazeči školu vybírají. K jarním přijímačkám míří nejsilnější ročník za posledních 15 let.
Muzeum láká na novinky, představí také nový vizuál
Liberec
Sté padesáté výročí založení si v tomto roce připomíná Severočeské muzeum v Liberci. Kromě bilancování s sebou jubileum přináší i plánování novinek a pokračování v dlouhodobých projektech. Akcí mají v rukávu muzejníci celou řadu, chystá se též nová vizuální identita této ctihodné instituce.
Informační znalosti tisíců žáků otestuje národní soutěž IT-SLOT. Obstáli byste?
14. ročník soutěže IT-SLOT letos opět prověří vědomosti tisíců dětí z 8. a 9. tříd základních škol, a to z informatiky, aplikované matematiky a logického myšlení. Učitelé mohou registrovat své žáky až do 10. listopadu na webu soutěže.
Středočeský, Královéhradecký a Liberecký kraj se společně zavázali ke spolupráci při systematické podpoře geoparků
Středočeský kraj / Královéhradecký kraj / Liberecký kraj
Memorandum o vzájemné spolupráci při systematické podpoře geoparků podepsali hejtmani Středočeského, Královéhradeckého a Libereckého kraje.
Liberec předal školákům a veřejnosti nová sportoviště za 32 milionů. Jedno si hned vyzkoušela i olympionička Zuzana Hejnová
Liberec
Dvě zbrusu nová a moderně zrekonstruovaná sportoviště předalo město Liberec do užívání žákům ze základních škol Kaplického a Broumovská. Obě plochy mají sloužit primárně pro tělovýchovné aktivity školáků, používat je budou rovněž sportovní kluby, spolky, ale i široká veřejnost.
IDOL jde naproti bezhotovostním platbám
Liberecký kraj
Integrovaná doprava Libereckého kraje IDOL, má dlouhodobě progresivní přístup k bezhotovostním platbám. Tento trend bude pokračovat i s modernizací odbavovacího systému.
Laboratoře AGEL hlásí stále nové záchyty legionely – jejich počet během prázdnin stoupl. Nemoc je v ČR poddiagnostikována, přitom vyšetření je snadné, rychlé a spolehlivé
Voda z nádrží a trubek, nebulizátorů, sprch, ale také z klimatizací, vířivek a zvlhčovačů vzduchu – všude tam, kde voda stagnuje a poté se „tříští“ při kontaktu s člověkem, může být potenciálním zdrojem onemocnění legionářskou nemocí nebo její mírnější formou – pontiackou horečkou.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

Vesmír

11. prosince 1972

přistálo na Měsíci Apollo 17. Na Zemi pak bylo dopraveno celkem 110,5 kg vzorků měsíční horniny.

Sport

11. prosince 1908

byl v Praze v restauraci U Platejze založen Český svaz ledního hokeje.

Objevy

11. prosince 1599

odplul Admirál Jacob van Neck z Jávy s obrovským nákladem pepře, hřebíčku a muškátu.