KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Kovárnu, truhlárnu, žentour, větrný mlýn či venkovní kuchyni s rákosovou střechou. To všechno uvidíte v Muzeu venkovského života
 
Autor / zdroj foto: Muzeum venkovského života před průmyslovou revolucí

Muzeum venkovského života před průmyslovou revolucí / Nové Město pod Smrkem

V Muzeu venkovského života před průmyslovou revolucí vás očekává expozice života na venkově zejména v 18.-19. století. Zjistíte, k čemu ty užitečné a přitom krásné věci lidé v předchozích staletích používali a k čemu se mnohé z nich používají v Žijícím skanzenu i dnes.

Skanzen je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů na Frýdlantsku. Můžete si prohlédnout původní, více než 200 let starý, ale čerstvě opravený podstávkový dům, kovárnu, truhlárnu, žentour, větrný mlýn či třeba venkovní kuchyni s rákosovou střechou. Pro exponáty od velkých zemědělských strojů, poháněných koňmi, až po třeba nádobí, platí netypické pravidlo "Dotýkejte se prosím vystavených exponátů". Mnohé z těchto historických předmětů jsou totiž v Žijícím skanzenu dosud běžně používány.

Uvidíte různé zemědělské stroje včetně žentouru a mlátičky, dílenské vybavení (zejména truhlářskou a kovářskou dílnu), kuchyňské náčiní, tkalcovský stav a podobně. Zájemci se dozvědí i o historii Jindřichovic a Frýdlantska.

Budete mít možnost udělat si obrázek o době před průmyslovou revolucí. Muzeum mapuje historický vývoj Frýdlantska a Jindřichovic po geologické, vegetační i civilizační stránce. Dále vysvětluje současné aktivity jindřichovického obecního úřadu, jako je větrná elektrárna, výtopna na biomasu, nebo recyklační středisko.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu muzea.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.