KAM NA VÝLET / Technické zajímavosti

Popis: Děti ve Vodním světě v liberecké iQLANDII.
Děti ve Vodním světě v liberecké iQLANDII.
Autor / zdroj: iqlandia.cz

Lektoři osvětlí vše, co vás zajímá. V iQLANDII si můžete všechno detailně vyzkoušet i osahat

LIBEREC

Řešíte otázku, kam vyrazit s dětmi na rodinný výlet? Ušetřete si čas hledáním vhodné rodinné výpravy a přijeďte navštívit jedno z nejvýznamnějších míst svého druhu v Evropě - unikátní science centrum iQLANDIA v Liberci. Interaktivní vědecko-zábavní centrum každoročně navštíví nespočet rodin se svými dětmi a všichni si návštěvu dokonale užijí.

Navštívíte-li libereckou iQLANDII, nebudete se ani na chvíli nudit. Skoro na všechno lze sahat, vyzkoušet, důkladně prohlédnout a případně se zeptat obsluhy - lektorů v modrém - na to, co vás či vaše děti zajímá. Nechejte své malé i velké děti poznat okouzlující svět vědy a přírodních zákonitostí, který je uhrane a nepustí.

Děti se zabaví na celý den a také se něco naučí. Mohou navštívit stovky rozličných atrakcí, exponátů a podívat se do jedinečného Planetária. Vše si mohou osahat, prohlédnout anebo zeptat ochotného personálu na cokoliv, co je bude zajímat.

Atrakce jsou vhodné pro malé i velké - jak pro děti, které navštěvují základní školu, tak i pro studenty středních škol. A stejně tak dobře se v iQLANDII dokáží pobavit i rodiče.

Neformální vzdělávací formou se děti seznámí se základními pojmy a poznatky z oblastí jako jsou chemie, fyzika, biologie, geologie a mnoha dalších předmětů, které aktuálně probírají anebo teprve budou probírat ve škole. 

Programy pro veřejnost
Hurá do laboratoře!
Vyzkoušejte moderní laboratoře a staňte se na chvíli i vy šíleným vědcem a vynálezcem. Svět pod mikroskopem, výroba parfémů, tajemství neviditelného inkoustu, zázrak kyanotypie… – to je jen několik z řady tematických workshopů, které si pro vás zdejší lektoři připravili. Vzhledem k omezené kapacitě navíc zažijete při bádání téměř rodinnou atmosféru. A kdo ví, třeba obohatíš lidstvo o další skvělý vynález. 
Časy workshopů:
Každý víkend, o svátcích a prázdninách ve 14.00 a v 15.00.  
Vstup je zdarma pro jednotlivce a rodiny v rámci návštěvy iQLANDIE, kapacita laboratoře je 25 osob, registrační lístky si návštěvníci mohou vyzvednout na pokladně při zakoupení vstupenky. 

Science show
Věda je zábava a přesvědčí vás o tom i oblíbená vědecká show, s níž lektoři sklízejí úspěchy doma i ve světě. Chcete si pohrát s látkou o extrémně nízké teplotě, dosahující téměř -200 °C? Ohřát se v záři plamenů různých teplot, barev a původů? Nebo si snad na izolační podložce zatančit pod napětím několika set tisíc voltů? Žádný problém.

Právě takovéto zážitky si můžete odnést z každodenní science show plné napětí, výbuchů a ohňů.
Časy science show:
Všední den:
Science show (40 minut) – od 13.00
Víkendy, svátky a prázdniny:
Velká science show (40 minut) – od 11.00 a od 16.00
Malá science show (20 minut) – od 13.00 

Badatelské aktivity v expozicích
Vyrobte si nanovlákno, pohovořte si s robotem Thespianem, otestujte své chuťové pohárky a mnohá další překvapení na vás čekají téměř v každé expozici.

Pro všechny zvídavé návštěvníky v iQLANDII připravili doprovodné aktivity s lektory přímo v expozicích. Při víkendovém a prázdninovém provozu probíhají aktivity několikrát denně, ve všední dny minimálně jednou denně.  

Liberecká iQLANDIA nabízí také řadu výukových programů, a to jak pro děti z mateřských škol, tak pro žáky 1. a 2. stupně základních škol a také studenty středních škol. 

Více informací včetně aktuálních akcí, otevírací doby a cen vstupného najdete na webu iqlandia.cz.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Liberecký kraj uzavřel memorandum se společností SeneCura o vybudování zařízení sociálních služeb v Jablonném v Podještědí

Velkou rekonstrukcí má projít areál bývalé Léčebny dlouhodobě nemocných v Jablonném v Podještědí. Liberecký kraj, jenž je jeho vlastníkem, dnes podeps

Lovci perel v Šaldově divadle

Lovci perel jsou po Carmen druhou nejslavnější operou francouzského skladatele období romantismu – Georgese Bizeta. Autor zde skvěle propojuje podmani

Liberečané hlasováním rozhodli o výsledných projektech

Liberec už zná výsledky prvního ročníku participativního rozpočtu. Do hlasování se zapojilo 3422 Liberečanů a rozhodli tak o projektech, které město b

DNES SE STALO

LITERATURA30. září 1452

byla vytištěna první kniha na světě – německý knihtiskař Johannes Gutenberg vytiskl latinskou Bibli nákladem 180 kusů.

TECHNIKA30. září 1882

zahájila na řece Fox v americkém státě Wisconsin činnost první vodní elektrárna na světě.

VĚDA30. září 1928

skotský biolog a bakteriolog Alexander Fleming objevil penicillium – plíseň potřebnou pro výrobu antibakteriálních léků.

POZVÁNKA OBRAZEM