EKONOMIKA / Podniky

9.9.2019

Liberec má novou prodejnu s LED osvětlením. Odborníci poradí, jaké světlo vybrat

Už roky má v severočeském městě svůj sklad internetový obchod s LED osvětlením a úspornými žárovkami. Protože se prodeji dařilo a zákazníci sami často zašli do skladu, aby si svítidla prohlédli, rozhodli se majitelé otevřít showroom plný moderního LED osvětlení. Na otázky ohledně výběru světla tady ochotně odpoví odborníci.

Liberec, město pod Ještědem, je po staletí spjato s průmyslem a obchodem, stejně jako s turistikou a lyžováním. V současnosti je krajským městem, tedy centrem Libereckého kraje. Známé je také ve světě automobilového průmyslu – v místních průmyslových zónách má své zázemí řada podniků, mnoho z nich se zahraničním kapitálem. Lisují se tady například plastové díly do vozů. Liberec je městem, které má bohatou historii. Tu připomínají nejen učebnice dějepisu, ale také architektura odkazující k minulému či předminulému století.

Potenciál v tomto regionu vidí nejen nadnárodní koncerny. Pro své podnikání si Liberec vybral i internetový obchod LED Solution, který prodává úsporné osvětlení, především LED technologie. V nabídce má jak svítidla pro domácnosti nebo kanceláře, tak řešení vyvinutá na míru – například pro podniky nebo pro města. Zakázková svítidla vyrábí v České republice a mezi pravidelné odběratele patří například Armáda ČR, ČVUT, Elfetex, Zoot, nebo ISS. Nejčastěji LED Solution osvětluje kanceláře, průmyslové, skladovací a sportovní haly, bytové domy nebo ulice, komunikace a zastávky. Pro své klienty připravuje světelné výpočty, kalkulace úspor a pomáhá i se získáním dotací.

Od letošního června má společnost LED Solution vlastní showroom. Najdete ho ve dvoře bývalého Stavokombinátu v ulici Dr. Milady Horákové. Více o nové prodejně prozradil v rozhovoru odborník na LED osvětlení, pan Lukáš Rymer.

Rozhovor s Lukášem Rymerem z LED Solution

Jaký byl prvotní impuls, který vás přivedl k otevření nové prodejny LED osvětlení v Liberci?

Internetovému prodeji se dařilo a daří, navíc jsme z většího města, jímž Liberec bezpochyby je. Lidé si nás často našli a přišli si zboží prohlédnout k nám do skladu. Ten nebyl pro účely prezentace nejvhodnější, proto jsme se rozhodli otevřít showroom, kde mohou zákazníci většinu světel vidět naživo, rozsvítit si je a detailně si je prohlédnout. Navíc jim napřímo dokážeme zodpovědět otázky a poradit s výběrem světla.

Pro umístění showroomu jste vybrali poměrně strategickou lokalitu, vybírali jste s tímto záměrem?

Ano. Jsme na dobrém místě, najdete tu třeba také prodejnu koberců nebo dveří, což je skvělé pro lidi, kteří vybavují bydlení či řeší rekonstrukci. Máme k dispozici 300 metrů čtverečních – na nich je prodejna, sklad a naše kanceláře.

Kdy k vám lidé mohou přijít? A co vše u vás najdou?

Máme otevřeno od pondělí do pátku od 8 do 17 hodin. Polední pauzu nemáme, o víkendech a svátcích máme zavřeno. Zákazníci u nás najdou veškerý sortiment, který nabízíme i v e-shopu LED Solution. Je to osvětlení kuchyní, koupelen, obýváků, ložnic, pracoven, dětských pokojů, kanceláří. Prodáváme lampy, lampičky, LED pásky, LED svítidla. Ve zkratce, najdete u nás vše, co pro osvětlení bytu či domu potřebujete. Zároveň spolupracujeme i s podniky, firmami nebo municipalitami, jimž připravujeme projekty osvětlení na míru.

Liší se produkty pořízené v e-shopu a v prodejně cenou?

Vůbec ne. Ceny jsou stejné. Nemáme důvod prodávat naše produkty v různých cenových hladinách. Hlavní výhodou kamenné prodejny tak je, že si lidé mohou osvětlení prohlédnout, osahat, zkusit si ho rozsvítit, vidět barvu světla nebo jeho intenzitu.

Další výhodou jsou určitě i odborníci, kteří v prodejně jsou. Mimochodem, na váš personál jsou velmi dobré reference na Googlu.

To mě těší. Zvolili jsme přátelský a profesionální přístup. Naši odborníci jsou na prodejně vždy k dispozici a rádi pomohou s výběrem vhodného osvětlení a také s optimálním počtem a výkonem svítidel, stejně jako s jejich zapojením.

Recenze najdete nejen na Google, ale také na Heurece.

Prozradíte ještě závěrem, o jaké produkty mají zákazníci největší zájem?

Aktuálně jsou to především LED pásky, které lidé rádi využívají pro různé instalace. Oblíbené jsou například jako osvětlení kuchyňské linky i jako osvětlení akvária.

Podívejte se na mapu, která vás dovede do showroomu společnosti LED Solution v Liberci.


Autor / zdroj: PR

DALŠÍ ČLÁNKY

Liberecký kraj uzavřel memorandum se společností SeneCura o vybudování zařízení sociálních služeb v Jablonném v Podještědí

Velkou rekonstrukcí má projít areál bývalé Léčebny dlouhodobě nemocných v Jablonném v Podještědí. Liberecký kraj, jenž je jeho vlastníkem, dnes podeps

Lovci perel v Šaldově divadle

Lovci perel jsou po Carmen druhou nejslavnější operou francouzského skladatele období romantismu – Georgese Bizeta. Autor zde skvěle propojuje podmani

Liberečané hlasováním rozhodli o výsledných projektech

Liberec už zná výsledky prvního ročníku participativního rozpočtu. Do hlasování se zapojilo 3422 Liberečanů a rozhodli tak o projektech, které město b

DNES SE STALO

HISTORIE21. září 1109

neznámý jezdec zavraždil oštěpem kníže Svatopluka z rodu Přemyslovců.

PRÁCE21. září 1968

v Česku začal pětidenní pracovní týden, kdy všechny soboty byly volné.

ZAJÍMAVOSTI21. září 1997

na Staroměstské náměstí v Praze přijel na kole z cesty kolem světa Vítězslav Dostál, první Čech, který takovou cestu vykonal.

POZVÁNKA OBRAZEM