SPORT / Hokej

Popis:
Autor / zdroj: Jiří Princ / hcocelari.cz
23.1.2019

Třinec bojoval, v Liberci ale těsně padl

LIBEREC / TŘINEC

To byla bitva jako řemen. Střetnutí elitních týmů Tipsport extraligy tentokrát dopadlo lépe pro Liberec. Ten v dohrávaném utkání 30. kola vedl po dvou třetinách s Oceláři už 3:0, jenže hostující ekipa díky nesmírné bojovnosti dokázala v rámci třetí části během necelých tří minut skóre vyrovnat. Těsně před koncem rozhodla trefa domácího Hudáčka. Navzdory této ztrátě Oceláři zůstali lídry extraligové soutěže.

Začátek byl pro hostující barvy opticky příznivý. Nejprve se do zakončení dostal Dravecký, ovšem jeho pokus z křídla Will zlikvidoval. Liberecký brankář si poradil také s následnou střelou Milana Doudery. Gólem neskončila ani velmi nadějná spolupráce mezi Rothem a Růžičkou. V desáté minutě byl blízko Michal Kovařčík, který to zkusil z bekhendové strany, ale liberecký strážce svatyně znovu ukázal značnou elastičnost.

Domácí poprvé zahrozili slovenským útočníkem Hudáčkem, který pálil z mezikruží a poté se ještě urputně snažil o dorážku. Ujala se teprve akce z poloviny čtrnácté minuty, kdy bek Tomáš Hanousek nahodil puk od hrazení a jemná teč Marka Kvapilaznamenala stav 1:0. Před třineckou brankou byla v té době houština těl a Šimon Hrubec měl pramálou šanci na lepší reakci. V závěru třetiny mohl skóre navýšit Jan Ordoš, ale svou tutovku nedotáhl do úspěšného konce.

Začátek druhé periody Ocelářům nevyšel podle představ. Tygři vyhráli buly, po něm se otevřel prostor pro Tomáše Filippiho, který bleskurychle objel třineckou branku a efektně umístil puk k tyči. Krátce poté mohl snížit David Musil, ke kterému se poměrně šťastně odrazil kotouč. Třinecký zadák bez přípravy vypálil, ale Will znovu ukázal svoje umění.

Na konci 27. minuty poslali rozhodčí hosty do tří a to byl možná rozhodující okamžik v kontextu celého utkání. Oceláři se dlouho statečně bránili, jenže těsně před vypršením trestu přišla další gólová radost Liberce a zase u toho byl Tomáš Filippi, který po kombinační akci zblízka trefil poloodkrytou branku. Od této chvíle nahradil Šimona Hrubce mezi třemi tyčemi Lukáš Daneček.

V následujících minutách mohla přijít kontaktní branka, třinečtí se vehementně snažili především v rámci přesilové hry, kdy nebezpečně a tvrdě pálili například Růžička s Hrňou, ale jejich snažení přišlo vniveč. Také Daneček se rozhodně nenudil. Nadvakrát musel likvidovat vyloženou možnost, do které se dostal agilní Ordoš. Solidní příležitost si vytvořil také mladý Marek Zachar, který byl v samostatném úniku, ale svůj bekhend nedotáhl do potřebných míst. Při vyloučení Kvapila zkusili Slezané hokej bez gólmana a hráli tudíž přesilovku šesti proti čtyřem, jenže ani tohle odvážné řešení nepřineslo brankový efekt.

Mužstvo z WERK ARENY bylo za svou snahu zcela po zásluze odměněno v minutě s číslem 46. Na začátku akce byl Vladimír Roth, který tvrdě pálil od modré čáry, Polanský šikovně zadovkou poslal puk na lépe postaveného Robertse Bukartse, který ač tísněn protlačil kus černé gumy za Willovy betony. Pouhých 73 vteřin poté už to bylo jen o gól. Velkou obětavostí se prezentoval Michal Kovařčík, který vleže posunul puk Eriku Hrňovi, jehož rychlá dorážka z předbrankového prostoru proklouzla libereckému gólmanovi za záda!

Třinecký útočný uragán pokračoval a mírně otřesení Tygři chvílemi nevěděli, kde jim hlavy stojí. Na časomíře svítila hodnota 48:01, kdy se střela po ledě v podání Erika Hrni z pravého kruhu odrazila napříč domácím pásmem na druhou stranu hřiště, kde nechyběl Martin Růžička, jenž letošním třináctým zásahem dorovnal průběžné skóre na 3:3. Oceláři tak své tři góly stihli v rozmezí pouhých 165 vteřin!

Další možnost měl po přihrávce Chmielewského O. Kovařčík, ale svou šanci nevyužil. Domácí mohli skórovat po trestném střílení Filippiho, ale ten svou ránu otřel o tyč! Rozhodla tak předposlední minuta, kdy Liberec hrál o jednoho muže v poli navíc. Jelínek bekhendem optimálně načasoval nahrávku pro Libora Hudáčka, který z levého kruhu poslal puk do Danečkovy sítě. Oceláři v hektickém závěru zkusili hru bez gólmana, svého rivala mohutně zatlačili, ale skóre se už nezměnilo. Navzdory porážce zůstanou třinečtí hráči i po úterním střetnutí díky lepšímu skóre v čele extraligové tabulky.

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 14. Kvapil (T. Hanousek, Ševc), 21. Filippi, 29. Filippi (Birner, L. Hudáček), 59. L. Hudáček (P. Jelínek, L. Krenželok) – 46. Roberts Bukarts (Roth), 47. Hrňa (M. Kovařčík), 49. Martin Růžička (Krajíček)
Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Pešek, Ganger
Vyloučení: 6:5, Cienciala + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení
Využití: 2:2
Diváci: 6 146

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Stříteský, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Doherty, Ševc, Maier – Lenc, L. Hudáček, Birner – Valský, Filippi, M. Kvapil – Ordoš, P. Jelínek (C), L. Krenželok – M. Zachar, Redenbach, J. Vlach

HC Oceláři Třinec: Hrubec (29. L. Daneček) – M. Doudera, Krajíček (C), Roth, D. Musil, Matyáš, Galvinš, Adámek – Hrňa, Marcinko, Roberts Bukarts – Martin Růžička (A), Cienciala, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský (A) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski


Autor / zdroj: Martin Stebel / hcocelari.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Liberecký kraj uzavřel memorandum se společností SeneCura o vybudování zařízení sociálních služeb v Jablonném v Podještědí

Velkou rekonstrukcí má projít areál bývalé Léčebny dlouhodobě nemocných v Jablonném v Podještědí. Liberecký kraj, jenž je jeho vlastníkem, dnes podeps

Lovci perel v Šaldově divadle

Lovci perel jsou po Carmen druhou nejslavnější operou francouzského skladatele období romantismu – Georgese Bizeta. Autor zde skvěle propojuje podmani

Liberečané hlasováním rozhodli o výsledných projektech

Liberec už zná výsledky prvního ročníku participativního rozpočtu. Do hlasování se zapojilo 3422 Liberečanů a rozhodli tak o projektech, které město b

DNES SE STALO

HISTORIE21. září 1109

neznámý jezdec zavraždil oštěpem kníže Svatopluka z rodu Přemyslovců.

PRÁCE21. září 1968

v Česku začal pětidenní pracovní týden, kdy všechny soboty byly volné.

ZAJÍMAVOSTI21. září 1997

na Staroměstské náměstí v Praze přijel na kole z cesty kolem světa Vítězslav Dostál, první Čech, který takovou cestu vykonal.

POZVÁNKA OBRAZEM