SPORT / Hokej

Popis:
Autor / zdroj: mountfieldhk.cz
14.1.2019

Hradec přetlačil Liberec

HRADEC KRÁLOVÉ / LIBEREC

Kdo se přišel na souboj šelem podívat osobně, nemusel litovat. K vidění totiž byly šance, přesilovky, góly i emoce. A hlavně parádní hradecký obrat! Lvi se v první polovině duelu nemohli vymotat ze série početních nevýhod a libereckých střel, do třetí části ale jako by nastoupil živější tým. Hradečtí začali stupňovat dorážení na tygří svatyni a odměnou jim byl obrat skóre na 3:1.

Zápas nezačal tak, jak by si Lvi představovali. A to především proto, že v první části strávili hned šest minut v oslabení, v důsledku čehož měl více práce s likvidací soupeřových střel Maxwell spolu se svou obrannou družinou. V jedné z přesilovek střílel nebezpečně z první Filippi, hradecký gólman ale i s trochou štěstí odklonil puk mimo pomocí své masky.

S druhým východočeským vyloučením se defenzívní hra Hradce zase o něco zvedla a po dobře odbráněných dvou minutách se po rychlé kombinaci Miškáře s Bičevskisem dostal ke svižné střele z tandemu Filip Pavlík. Will se ovšem letícím projektilem nenechal zaskočit a uklidil ho do své výstroje.

V pořadí třetí hru v početní nevýhodě zvládl Mountfield ještě lépe. Nejprve ustál liberecké kombinace a střely a posledních 20 vteřin dokonce strávil v útočném pásmu. Ještě před sirénou začaly vyplouvat na povrch emoce a u liberecké svatyně se schylovalo k potyčce, tu však muži v pruhovaném rozehnali už v jejím zárodku. Přestože Liberec Hradecké dvojnásobně přestřílel, na domácí obranu recept nenašel.

Hned zkraje prostřední části to mohli být Lvi, kdo otevřel skóre. To by se ale muselo Paulovičovo nahození z rohu odrazit do volné skulinky brankářovy výstroje nebo by na vyražený puk museli dosáhnout dorážející útočníci. Po dalším zvládnutém oslabení vyzval Koukal tandemem ke střele Smoleňáka, jehož jedovku musel Will pořádně přimáčnout mezi rukou a tělem.

Čtyři krát dvě minuty v početní nevýhodě Mountfield zvládl bez gólové újmy, pátá dvouminutovka už ale bez potrestání nezůstala. Hudáček vyslal chytrou křižnou nahrávku na Ladislava Šmída, který si sjel na levý kruh a nekompromisně zavěsil do bližšího horního růžku – 0:1.

Východočeši mohli vzápětí srovnat, jenže teč Pauloviče trefila pouze gólmana. Nepříjemné střely zlikvidoval na druhé straně také Maxwell, jenž nejprve přikryl na rameni prudkou dělovku Dernera a poté zneškodnil také Stříteského střelu v přečíslení. Když se v početní nevýhodě netrefil na vyrážečku ani Filippi, skončila druhá perioda i přes střeleckou převahu Tygrů jednobrankovým rozdílem.

Před poslední třetinou sebrali hokejisté Mountfieldu všechny síly a na led vlétli s větší energií než v předchozích čtyřiceti minutách. Vincour pálil z pravé strany, Filip Pavlík zase vytasil bombu od modré. V přesilovce střílel po křižné nahrávce Paulovič, ani on ale neuspěl.

Horké chvilky přestál Hradec v dalším oslabení, kdy se Krenželok už už natahoval po dorážce do prázdné. Pohotovost ale předvedl Bičevskis, který byl se svou holí rychlejší a odpálil puk do bezpečí. A v 50. minutě přišlo kýžené vyrovnání. Koukal posunul touš na modrou čáru Zámorskému, jehož vyraženou ránu z první dopravil jemně podseknutou dorážkou do odkryté části klece narozeninový oslavenec Matej Paulovič – 1:1.

Nabuzení Východočeši pokračovali v nastoleném tempu a o tři minuty později už byli ve vedení. Další pohotovou dorážku a la Radek Smoleňák předvedl Matěj Chalupa, jenž si z bekhendu přehodil puk na forhend a nerušeně zasunul za brankovou čáru – 2:1. Liberečtí chtěli nastálou situaci zvrátit, jenže proti byl výborně chytající Maxwell. Hradeckou výhru 3:1 navíc zpečetil při hostující power-play obloukem přes celé hřiště Petr Zámorský a Hradec mohl po skvělém závěru slavit bodové dotáhnutí se na lídra extraligy.

Mountfield HK - Bílí Tygři Liberec 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 50. Paulovič (Zámorský, Koukal), 53. Chalupa (Koukal), 60. Zámorský (Cingel) – 32. Šmíd (L. Hudáček, L. Krenželok)
Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Frodl, Špringl
Vyloučení: 6:2
Využití: 0:1
Diváci: 5551


Mountfield HK: Maxwell – Zámorský, Linhart, Graňák, Cibulskis, F. Pavlík, Rosandič, Nedomlel – Smoleňák, Koukal, Chalupa – Vincour, Cingel, Dragoun – Paulovič, Bičevskis, Miškář – Vopelka, Kukumberg, Rákos

Bílí Tygři Liberec: Will – Stříteský, Derner, T. Hanousek, Šmíd, Doherty, Ševc – Lenc, L. Hudáček, Birner – Valský, Filippi, M. Kvapil – Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok – M. Zachar, Redenbach, J. Vlach

 


Autor / zdroj: Klára Petrásková / mountfieldhk.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Liberecký kraj uzavřel memorandum se společností SeneCura o vybudování zařízení sociálních služeb v Jablonném v Podještědí

Velkou rekonstrukcí má projít areál bývalé Léčebny dlouhodobě nemocných v Jablonném v Podještědí. Liberecký kraj, jenž je jeho vlastníkem, dnes podeps

Lovci perel v Šaldově divadle

Lovci perel jsou po Carmen druhou nejslavnější operou francouzského skladatele období romantismu – Georgese Bizeta. Autor zde skvěle propojuje podmani

Liberečané hlasováním rozhodli o výsledných projektech

Liberec už zná výsledky prvního ročníku participativního rozpočtu. Do hlasování se zapojilo 3422 Liberečanů a rozhodli tak o projektech, které město b

DNES SE STALO

DOPRAVA27. září 1825

vypravil George Stephenson parní vlak mezi městy Stockton-on-Tees a Darlington v Anglii.

KULTURA27. září 1900

bylo otevřeno Muzeum hlavního města Prahy.

DOPRAVA27. září 1981

uvedli ve Francii do provozu první trať TGV mezi Paříží a Lyonem.

POZVÁNKA OBRAZEM