23.4.2018

Liberec ve vyhroceném duelu remizoval se Slavii

LIBEREC / PRAHA

V zápasu plném emocí jsme viděli velké množství faulů i karet, ale gól nepadl, celky se tedy rozloučily nerozhodným výsledkem. Utkání bylo pikantní pro realizační tým a několik hráčů Slavie, kteří dříve v Liberci působili.

Zápas odstartoval ve vysokém tempu, hráči obou týmů rychle presovali a soupeři nedali ani chvíli na rozehrávku. První roh si připsal Slovan, míč mimo vápno odhlavičkoval Ngadeu. Velkou šanci spálil v 5. minutě domácí Liberec, po centru Potočného sklepnul míč ve vápně Pulkrab, z druhé vlny střílel z voleje Breite, ovšem branku přestřelil. V 10. minutě rychlým centrem vyslal Kolář do útoku Tecla, skvěle zakročil Mikula a odvrátil nebezpečný protiútok na roh. Po centru Sýkory hlavičkoval Souček, ale jeho pokus doprostřed brány kryl Hladký.

Utkání se postupem času začalo přiostřovat. Slovan hrozil zejména z rychlých brejků, které Slavii dělaly problémy. Jeden z nich jsme viděli v 16. minutě, Pulkrab si skvěle ťuknul s Wiesnerem a dostal se do slibné příležitosti, když už si chystal míč ke střele, tak ho na poslední zblokoval jeden z bránících hráčů. Posléze měli domácí sérii rohových kopů, avšak ani jeden se jim nepodařilo využít. Ve 30. minutě Pražané kopali svůj třetí roh, tentokrát Stochův centr skvěle lapil do rukou Hladký. O 3 minuty později střílel ve vápně Sýkora, přízemní střelu zamířil mimo tyče.

Třicátápátá minuta přinesla zajímavou situaci pro Liberec v podobě standardní situace kousek od pokutového území, střílel Potočný, jeho pokus byl velmi nepřesný. Na druhé straně se probojoval k zajímavé střele Hušbauer, naštěstí trefil pouze tyč liberecké svatyně. První poločas nám přinesl hodně svižný fotbal, plný faulů a nevyužitých příležitostí. Oba týmy šly tedy do kabin za nerozhodného stavu.

Druhý poločas začal o něco poklidněji než ten první, Slavia držela míč více na kopačkách a kontrolovala hru. Velkou šanci měli hosté v 51. minutě, Flo běžel sám na Hladkého, ten mu zmenšil střelecký úhel. Proto se slávistický obránce rozhodl přihrávat pod sebe, ovšem Tecl míč ve skluzu nezasáhl. Po rohu v 58. minutě se už sešívaní radovali z gólu, ale ten jim z důvodu ofsajdu nebyl uznán.

Slovan ve druhém poločas častěji vyčkával a čekal na svoje příležitosti z rychlých protiútoků. Pěknou šanci si po sklepnutí Da Silvy vytvořil Potočný, navedl si míč a vyslal jedovatou střelu, míč prosvištěl těsně mimo branku Koláře. Hra byla nadále velmi ostrá, Pulkrab v 78. minutě šel tvrdě do souboje s Jugasem, rozhodčí neváhal a vytáhl druhou žlutou kartu, zápas tedy pro libereckého snajpra skončil a Liberec dohrával v deseti.

V 81. minutě byl v akci videorozhodčí, Tecl utíkal sám na Hladkého, skvěle ho zastavil Mikula, slavistický útočník upadl, ovšem podle všeho Tecl celému pádu přihrál, hra tedy pokračovala dál. Pražané postupně stále více útočili, po závaru ve vápně střílel Souček, našel pouze připraveného Hladkého. Na druhé straně se do balónu z úctyhodné vzdálenosti opřel Pilař, jeho pumelice prosvištěla mimo branku hostí.

V nastaveném čase se ještě k jedné střele dostal Danny, tu ale skvěle zblokoval Kačaraba. To je vše, co nám nabídl tento duel. Viděli jsme mnoho žlutých karet, dokonce jednu červenou. Ani jeden z týmů nedokázal proměnit své šance, a tak celé utkání skončilo remízou 0:0.

FC Slovan Liberec - SK Slavia Praha 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Příhoda - Blažej, Horák
ŽK: 26. Coufal, 39. Folprecht, 56. Kerbr, 69. Hladký - 27. Tecl, 34. Ngadeu, 41. Sýkora, 63. Danny, 74. Hromada, 86. Kúdela, 88. Souček, 90. Bořil
ČK: 78. Pulkrab
Diváci: 9290

Slovan Liberec: Hladký - Coufal (C), Karafiát, Mikula, Kerbr - Wiesner, Folprecht, Breite (84. Kačaraba), Potočný (75. Pilař) - Ševčík (59. Da Silva) - Pulkrab

SK Slavia Praha: Kolář - Bořil, Jugas, Ngadeu (73. Kúdela), Flo - Souček (C) - Stoch, Hromada (82. Škoda), Hušbauer (50. Danny), Sýkora - Tecl

Autor / zdroj: Šimon Knopp / fcslovanliberec.cz